Škůdci

Pokud máte pocit, že Vaše rostliny čelí útoku škůdců (obratlovců i bezobratlých), pak o tom napište právě sem. Fotografie obvykle hodně napoví...Stačí zadat odkaz na fotku na Facebooku nebo jiném místě webu:)

2 komentáře:

 1. Dobrý den,
  před rokem jsem si přinesla orchidej ze zahradního centra a byla napadená červci, bohužel jsem na to přišla pozdě a teď s nimi bojuji,ale zatím marně. Poradíte mi??
  Děkuji moc Martina D.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den,

  pokud červci máte na mysli vlnatku, pak se jich nejlépe zbavíte tak, že je nejdříve potřete (postříkáte nebo jakkoli jinak na ně dostanete) lihem a následně aplikujete insekticid. Docela dobře funguje Nurelle D. Případně lze samozřejmě použít jiný přípravek se stejnou nebo příbuznou účinnou látkou. Dobře se dá agrochemie vybrat na http://www.agromanualshop.cz/
  Te nprvní krok s lihem je důležitý, neboť tak na škůdci rozpustíte voskovýobal v němž je "schován" a postřik pak zabírá daleko jistěji.


  Pokud nejste příznivkyní chemických postřiků, můžete využít přípravek Biplantol Contra X2 (http://www.lukscheiter.eu/Hnojiva-substraty-kvetinace-obaly/Hnojiva/BIPLANTOL-contra-X2.html) Máme jej vyzkoušenýa opravdu funguje na veškerý savý a žravý hmyz (včetně vlnatky). Přípravek je založen na přírodní bázi a lze použít i přímo v bytě bez nutnosti následného větrání.

  S pozdravem a přáním mnoha úspěchů při ničení škůdců
  Ondřej Lukscheiter

  OdpovědětVymazat